Admin/ 1 lipca, 2021/ BLOG

Obsługa komputera jest dziś niezbędną umiejętnością na wielu stanowiskach pracy. Dodatkowo sprzęty elektroniczne towarzyszą nam również w codziennym życiu. Są niezbędne do komunikowania się z bliskimi, wyszukiwania informacji czy opłacania rachunków, a nawet robienia zakupów. Nie każdy jednak ma odpowiednie umiejętności, które pozwalają na sprawną obsługę komputera albo zdobycie wymarzonej pracy. W takiej sytuacji warto zapisać się na kurs komputerowy, na którym można zdobyć pożądane umiejętności i wiedzę. Jakie rodzaje kursów komputerowych wyróżniamy?

Obsługa komputera i Internetu i kurs ECDL BASE 

Osoby, które mają trudności z obsługą komputera, powinny udać się na podstawowy kurs obsługi połączony z obsługą Internetu. Podczas zajęć można nabyć umiejętności dotyczących uruchamiania komputera, jego podstawowych funkcji i sposobów korzystania z przeglądarki internetowej. Taki kurs jest świetną propozycją szczególnie dla starszych osób, które chciałyby nauczyć się korzystać z komputera w celu kontaktowania się z bliskimi czy wyszukiwania interesujących ich informacji.

Popularnym kursem komputerowym jest ECDL BASE, który przydaje się dla pracowników wszystkich specjalności, którzy posługują się komputerem w pracy. Ogromną zaletą takiego kursu jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego nabycie kwalifikacji. Na kursie ECDL BASE można nabyć podstawowe umiejętności z zakresu posługiwania się komputerem, tworzenia i edycji dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych.

Kursy MS Excel i szkolenie Pakiet Office 

Umiejętność obsługi MS Excel na różnych poziomach zaawansowania jest ceniona przez wielu pracodawców. Właśnie dlatego poszukując idealnej pracy, warto odbyć kurs na odpowiednim poziomie zaawansowania:

  • MS Excel poziom I, na którym przekazywana jest wiedza na poziomie podstawowym (wprowadzanie treści, formatowanie komórek, sortowanie danych, podstawowe formuły),
  • MS Excel poziom II, czyli kurs średniozaawansowanych umiejętności z zakresu edycji danych, formatowania warunkowego, wykonywania obliczeń za pomocą formuł i funkcji czy tworzenia wykresów i tabel przestawnych,
  • MS Excel poziom II, czyli najbardziej zaawansowany kurs, na którym oprócz wyżej wymienionych umiejętności uczestnicy uczą się wykorzystania makr, tworzenia konspektów, sum częściowych czy konsolidacji danych.

Wielu pracodawców oczekuje od pracowników również umiejętności korzystania z Power Pointa czy Worda. W takich przypadkach warto odbyć kurs obsługi Pakietu Office. Dzięki wiedzy dotyczącej tworzenia i edycji dokumentów czy prezentacji łatwiej dostać pracę.

Podziel się