Admin/ 18 czerwca, 2020/ BLOG

Organizacja szkoleń to strategiczne zadanie, które powinno uwzględniać nie tylko przekazywanie wiedzy, lecz również stworzenie atmosfery sprzyjającej nauce. W tym celu należy znaleźć odpowiednią salę, która w jak największym stopniu będzie odpowiadać charakterowi szkoleń, posiadać odpowiednie wyposażenie i udogodnienia niezbędne do przeprowadzenia kursów i zapewniać uczestnikom odpowiedni klimat. Jak i gdzie jej szukać?

Format spotkania

Sala szkoleniowa powinna być dobierana przede wszystkim do charakteru spotkania oraz liczby osób, która weźmie w nim udział. Na początku należy więc określić grupę docelową, dla której organizowane jest szkolenie. Z pewnością szkolenia z dziedziny marketingu, programowania czy projektowania grafik komputerowych będą wymagać innego rodzaju przestrzeni, niż szkolenia językowe lub interpersonalne. Warto również uwzględnić odpowiedzi na pytania: ile osób będzie brało udział w szkoleniu? Czy będzie miało ono charakter konferencji czy interaktywnych ćwiczeń? Czy w trakcie szkolenia będą potrzebne urządzenia elektroniczne, specjalistyczne sprzęty, bądź inne akcesoria? Pomoże nam to wybrać odpowiedni rozmiar sali oraz niezbędne wyposażenie.

Lokalizacja

Wybranie sali szkoleniowej w odpowiedniej lokalizacji to jedno z najważniejszych kryteriów poszukiwań. W przypadku sali znajdujących się w dużych miastach warto wziąć pod uwagę położenie z łatwym dostępem do komunikacji miejskiej, dworców kolejowych i autobusowych oraz miejsc parkingowych, aby ułatwić transport przyjezdnym gościom. W okolicy powinny znajdować się również sklepy z podstawowym wyposażeniem oraz restauracje, gdzie można udać się na lunch. 

Udogodnienia

W zależności od typu szkoleń sala powinna być wyposażona w potrzebne sprzęty audiowizualne i urządzenia: projektory, ekrany i laptopy. Niezbędne będzie również prawidłowe oświetlenie, a także tablice, materiały edukacyjne i stały dostęp do bezprzewodowego Internetu. Nie można także zapomnieć, że w miejscu szkolenia uczestnicy będą przebywać z pewnością kilka godzin dziennie, dlatego obiekt powinien stwarzać warunki do przygotowania serwisu kawowego. Mile widziana jest także możliwość zorganizowania cateringu w postaci ciepłych posiłków dla uczestników i prowadzących oraz miejsca rekreacyjne, gdzie można odpocząć w przerwach szkoleniowych.

Gdzie szukać?

W znalezieniu odpowiedniej sali na szkolenie pomogą nam tematyczne portale rezerwacyjne. Za pomocą filtrów w wyszukiwarkach łatwo możemy odnaleźć salę w odpowiedniej lokalizacji oraz posiadającą niezbędne wyposażenie. Można również skontaktować się bezpośrednio z firmą świadczącą usługi szkoleniowe, aby upewnić się, że wybrana sala spełnia wszystkie potrzeby planowanego kursu.

Podziel się