Admin/ 4 stycznia, 2021/ BLOG

Zależnie od branży, w jakiej pracujemy niezbędne mogą nam się okazać konkretne umiejętności. Ich zdobycie jest obecnie możliwe na jednym z wielu kursów. Niekiedy warto samodzielnie w wolnym czasie podnosić kwalifikacje, gdyż później znalezienie pracy będzie łatwiejsze i prawdopodobnie będzie ona lepiej płatna.

Jednak szkolenia pracowników przeprowadzają i zlecają również pracodawcy. Dowiedziono, że inwestowanie w zatrudnioną osobę poprzez właśnie podnoszenie jej kwalifikacji i zapewnienie stabilnego miejsca pracy jest korzystne, dlatego w coraz większej ilości firm możemy spotkać się w właśnie takim działaniem. Jak wygląda to w kwestii pracy magazyniera? Jakie umiejętności i szkolenia powinna posiadać osoba zatrudniona na takim stanowisku?

Jakie szkolenia wybrać na magazyniera?

Można znaleźć pełne, kompleksowe szkolenia na magazyniera, w  czasie których dokładnie omówione i zaprezentowane zostaną wszystkie najważniejsze zagadnienia. Jeśli jednak chodzi o umiejętności, jakie niezbędne będą w tej pracy i jakie szkolenia mogą zwrócić uwagę pracodawcy właśnie na nas to koniecznie należy wspomnieć o kursie na wózki widłowe, niezbędna będzie obsługa komputera i najważniejszych programów. Kwestia przyjmowania towaru i jego rozkładanie w magazynie niekiedy różni się pomiędzy poszczególnymi miejscami pracy. Jednak na szkoleni z pewnością poznamy kluczową zasadę, dotyczącą głównie żywności czyli FIFO – first in first go. Oznacza to, że to co przyjechało pierwsze, pierwsze jest zużywane, więc jeśli w nowej dostawie dostajemy takie same produkty, z dłuższą datą ważności musimy umieścić je z tyłu.

Inne szkolenia dla pracownika

W zakresie obowiązków pracodawcy leży również przeprowadzenie odpowiedniego szkolenia stanowiskowego w jego firmie i szkolenia BHP przed rozpoczęciem pracy przez daną osobę. Są to podstawowe względy bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że w magazynach często pojawiają się duże ładunku, leżące na sporych wysokościach. Powinniśmy więc potrafić zachować odpowiednią ostrożność.

Podziel się