Data realizacji:

cyklicznie po uzbieraniu grupy

Ilość godzin:

30

Miejsce:

Słupsk, ul. Kołłątaja 30 Ip.

Cena:

549,00zł

Kurs krawiectwa - podstawy to warsztaty szycia przeznaczone dla osób rozpoczynających swoją przygodę z szyciem. 80% czasu poświęconego na kurs przeznaczyliśmy na zajęcia praktyczne. Na kursie uczymy jak samodzielnie uszyć drobne elementy, takie jak bieżnik, poszewka na poduszkę, kosmetyczka, ale także jak wszyć zamek lub podłożyć za długie spodnie. Przekazywana wiedza jest praktyczna, pozwala na wykorzystanie niepotrzebnych materiałów, które znajdą się w każdym domu. Stare poduszki odzyskują swoją świetność, wytarta kurtka dżinsowa staje się kosmetyczką lub torebką. Nabyte umiejętności nanoszenia drobnychprzeróbek spodni lub wszycie zamka pozwala absolwentom naszego kursu nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale też otworzyć firmę świadczącą usługi krawieckie.Kurs krawiectwa - podstawy to warsztaty szycia przeznaczone dla osób rozpoczynających swoją przygodę z szyciem. 80% czasu poświęconego na kurs przeznaczyliśmy na zajęcia praktyczne. Na kursie uczymy jak samodzielnie uszyćdrobne elementy, takie jak bieżnik, poszewka na poduszkę, kosmetyczka, ale także jak wszyć zamek lub podłożyć za długie spodnie. Przekazywana wiedza jest praktyczna, pozwala na wykorzystanie niepotrzebnych materiałów, które znajdą się w każdym domu. Stare poduszki odzyskują swoją świetność, wytarta kurtka dżinsowa staje się kosmetyczką lub torebką. Nabyte umiejętności nanoszenia drobnych przeróbek spodni lub wszycie zamka pozwala absolwentom naszego kursu nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale też otworzyć firmę świadczącą usługikrawieckie.


Czas trwania30 h dydaktycznych

Miejsce realizacji: Słupsk, ul. Kołłątaja 30, I p.

Cena549,00 zł / brutto / 1 os. *Szkolenie jest zwolnione z podatku VAT.
W cenie kursu ujęliśmy: koszty przeprowadzenia szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe dla każdego uczestnika, materiały niezbędne do prawidłowej realizacji kursu: nożyce, miary, szpilki, radełko, mydełka, nici w pięciu odcieniach, wzory wykrojów i inne. Ponadto uczestnicy kursu otrzymują zaświadczenie na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ramowy program kursu obejmuje 30 h dydaktycznych.
Poruszane zagadnienia to m. in.:
1. Przywitanie.
2. Podstawowe zasady BHP w krawiectwie.
3. Podstawy obsługi maszyny.
- omówienie maszyny
- nawlekanie nitki górnej i dolnej
- nawlekanie bębenka
- zamocowanie i wymiana stopki
- obsługa pedała
- zamontowanie i zmiana igły
- ustawienie naprężenia nitki
- ustawienie nacisku stopki
- konserwacja maszyny
- rodzaje nici i materiałów - dobór nici do materiałów
- rodzaje materiałów i ich zastosowanie
4. Zdejmowanie miary
5. Przeszywanie różnych ściegów
- proste linie i szycie po łukach
- szycie do tyłu - rozpoczynanie i zakańczanie pracy
- nauka wykonania szwu francuskiego, bieliźnianego i wypustkowego
6. Jak uszyć serwetkę, bieżnik, obrus?
7. Nauka wszywania tasiemek, aplikacji i gumki.
8. Szycie torby
9. Pojęcie formy i szablonu.
10. Szycie fartuszka.
11. Szycie lamówki za pomocą odpowiedniej stopki.
12. Wszywanie zamka – wykonanie poszewki na poduszkę.
13. Wszycie guzika.
14. Szycie spódnicy z koła na gumce

Ukończenie kursu:
 Wymagana jest przynajmniej 80% obecność na zajęciach, w innym przypadku słuchacz nie ukończy szkolenia. Kurs kończy się podsumowaniem wiadomości w formie egzaminu wewnętrznego i otrzymaniem zaświadczenia na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Aby wziąć udział w kursie należy skontaktować się mailowo lub telefonicznie z
firmą szkoleniową Edugika oddział w Słupsku.
Warunkiem obligatoryjnym jest posiadanie własnej maszyny do szycia.
Serdecznie zapraszamy!

* Organizator ma prawo odwołać szkolenie z przyczyn niezależnych lub w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń. W takim przypadku następuje zwrot wpłaconej kwoty dla Strony Zgłaszającej lub organizacja szkolenia/kursu w nowym wyznaczonym terminie.
* Zastrzegamy, iż program kursu na potrzeby grupy może być realizowany w innej kolejności tematycznej,a obszary poruszanych zagadnień będą dostosowane do ilości godzin i poziomu kursantów.

Close Menu