
Dla kogo:
Kurs skierowany jest do osób, które planują podjąć pracę w działach kadr i wynagrodzeń oraz do osób, które posiadają niewielkie doświadczenie w tej dziedzinie i chcą pogłębić lub uaktualnić swoją wiedzę z tego zakresu.

Cel i korzyści:
Celem kursu jest przygotowanie osób, które planują podjęcie pracy w działach kadr i wynagrodzeń oraz osób, które podjęły już pracę, ale posiadają niewielkie doświadczenie w tym zakresie, do pełnienia funkcji specjalisty ds. kadr i płac. Kurs obejmuje tematykę związaną z zagadnieniami kadrowymi i ustaleniem wynagrodzenia oraz zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa.

Forma kursu:
Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. Omówione zagadnienia teoretyczne są przez uczestników kursu wykonywane praktycznie. Część zajęć prowadzona jest na komputerach z wykorzystaniem programu kadrowo – płacowego Gratyfikant oraz programu Płatnik.
Co od nas otrzymasz? Na czas szkolenia zapewniamy laptop z odpowiednim oprogramowaniem, materiały szkoleniowe, zaświadczenie MEN oraz serwis kawowy.
Trener mgr. inż. Iwona Klonowska
Doświadczenie trenera: Głównymi kierunkami pracy trenerskiej naszej prowadzącej to: prowadzenie księgi handlowej, naliczanie wynagrodzeń, sporządzanie dokumentów do ZUS za pomocą programu Płatnik, sporządzanie deklaracji podatkowych: VAT, PIT, indywidualne doradztwo z zakresu księgowo- kadrowego, prowadzenie szkoleń z zakresu podstaw księgowości, kadry i płace
Doświadczenie trenerskie obejmuje łącznie ponad 3000 godzin dydaktycznych z zakresu księgowości oraz kadr i płac.
Informacje o szkoleniu

80h dyd.

do ustalenia

1800 zł/os.

Olsztyn, ul. 1 Maja 13 piętro 5
Program kursu będzie realizowany zgodnie z aktualnym stanem prawnym na dzień rozpoczęcia kursu:
PROGRAM SZKOLENIA
- Źródła prawa pracy
- Nawiązanie stosunku pracy – rodzaje umów o pracę
- Obowiązki pracodawcy wobec nowo zatrudnionych (profilaktyczne badania wstępne, akta prawa wewnętrznego, prowadzenie akt osobowych, bezpieczeństwo i higiena pracy, ustalenie stażu pracy nowo zatrudnionego pracownika, obowiązki w zakresie ubezpieczeń społecznych, zdrowotnego oraz podatku dochodowego, obowiązki informacyjne zakładu pracy, sankcje za naruszenie prawa pracy)
- Wynagrodzenie za pracę i zasady jego ustalania,
- Ochrona wynagrodzenia za pracę
- Wynagrodzenie minimalne.
- Rozliczanie i dokumentowanie wynagrodzeń:
- Czas pracy i jego ewidencja.
- Wynagrodzenie za czas nie wykonywania pracy – urlop i inne absencje pracownika
- Wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy (ustalanie prawa do wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku chorobowego,, zasady obliczania wynagrodzenia (i zasiłku) za skarbowym w zakresie podatku dochodowego.
- Ochrona stosunku pracy. Rozwiązanie i wygaśnięcie umowy o pracę.
- Rozliczenie i dokumentacja wynagrodzeń osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych
- Obsługa programu Płatnik i programu kadrowo-płacowy Gratyfikant.zas niezdolności do pracy, zasady obliczania wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca, ujęcie składkowe i podatkowe świadczeń za czas choroby)
- Świadczenia społeczne i socjalne przysługujące pracownikom (świadczenia z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, świadczenia społeczne związane z opieką nad dzieckiem lub innym członkiem rodziny, świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego.)
- Roczne rozliczenie z urzędem
Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie na druku MEN (wymagane 80% obecności)

tel. 508 161 885

szkolenia@edugika.pl
Skontaktuj się z nami
* Organizator ma prawo odwołać szkolenie z przyczyn niezależnych lub w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń. W takim przypadku następuje zwrot wpłaconej kwoty dla Strony Zgłaszającej lub organizacja szkolenia/kursu w nowym wyznaczonym terminie.
* Zastrzegamy, iż program kursu na potrzeby grupy może być realizowany w innej kolejności tematycznej, a obszary poruszanych zagadnień będą dostosowane do ilości godzin i poziomu kursantów.