RELAX i ENERGIA - Edugika - Centrum Szkoleniowe

Idź do spisu treści

Menu główne:

 


Kurs RELAX I ENERGIA
Trening z tej kategorii bardzo różni się od typowych zajęć fitness. Pierwszym zauważalnym elementem jest rodzaj muzyki. Spokojne, nastrojowe, relaksacyjne tony to ukojenie dla zmysłów i relaks po całym stresującym dniu. Powolne, świadome ruchy to kolejny znaczący element. To właśnie dzięki wyczuciu własnego ciała, wsłuchaniu się w jego rytm i potrzeby uzyskujesz najlepsze efekty.
Bez pośpiechu przechodzisz od pozycji do pozycji koncentrując się na każdym ruchu i istotnych elementach świadomego, rozumnego treningu.
Zajęcia relaksacyjne to czas dla Ciebie. Czas, w którym możesz się wyciszyć, oderwać, choć na moment od rzeczywistości oraz nauczyć się jak radzić sobie z problemami dnia codziennego. Zapanujesz nad własnym ciałem oraz nauczysz się skupiania uwagi na jego rytmie. Niezwykłe połączenie ćwiczeń wzmacniających centrum Twojego ciała i rozciągania. Koncentrujemy się na wzmacnianiu mięśni brzucha i sesjach rozciągających podstawowe grupy mięśniowe.
Dzięki temu treningowi zauważysz jak zmienia się Twoja postawa i ustępują napięcia. Ćwiczenia przyczyniają się do redukcji stresu, likwidacji sztywności karku, zmniejszeniu i likwidacji bólów pleców, poprawy elastyczności ciała, wzmocnieniu mięśni, stabilizacji kręgosłupa, poprawy ogólnej sprawności i samopoczucia, redukcji skutków szybkiego życia, poprawy wyglądu sylwetki, wzmocnieniu mięśni posturalnych, poprawy poczucia równowagi, jakości życia.

Część teoretyczna (10h):

  - podstawy fizjologii człowieka
  - rodzaje treningów
  - dobór muzyki do ćwiczeń
  - zasady układania treningów
  - rodzaje ćwiczeń
  Część praktyczna (20h):
  - zasady przeprowadzania rozgrzewki
  - podstawowe pozycje i ćwiczenia, poprawne ich wykonywanie
  - dobór muzyki i synchronizacja z nią ćwiczeń
  - treningi i ich urozmaicanie


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego